Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dzień Islamu w Kościele katolickim

Po raz trzynasty w Polsce i czwarty w archidiecezji katolicy spotkali się z muzułmanami.

W piątek 25 stycznia w klasztorze franciszkanów w Panewnikach odbył się „XIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce”, a po raz czwarty w archidiecezji katowickiej, na terenie której żyją muzułmanie zgromadzeni wokół Ligi Muzułmańskiej. Jej przewodniczący Abdul Jabbar Koubaisy wraz z imamem Nedalem Abu Tabaqiem, muftim LM w RP i katowickim imamem Abdelwahabem Boualim przewodniczyli blisko 50-osobowej delegacji muzułmanów.

Hasłem tegorocznego Dnia Islamu było: „Wychowanie młodych chrześcijan i muzułmanów do sprawiedliwości i pokoju”. Na czele Komitetu organizacyjnego stała dr Mariola Kozubek, członek Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów i adiunkt WT UŚ w Katowicach. W ramach spotkania zespół młodzieży chrześcijańskiej i muzułmańskiej wykonał religijne utwory. Przemawiali O. Rektor Witosław Sztyk OFM, oraz delegat ks. arcybiskupa ds. dialogu katolicko-muzułmańskiego ks. dr Tadeusz Czakański.

Kierując się przesłaniem Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego uczestnicy zaapelowali do wszystkich ludzi dobrej woli, by stali się autentycznymi heroldami sprawiedliwości i pokoju, budowniczymi kultury respektującej prawa i godność każdego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama