Nowy numer 38/2022 Archiwum

Przyjdź do katedry!

Jeśli zależy ci na jedności wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa, przyjdź koniecznie w piątek do katedry Chrystusa Króla.

W piątek w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne. To najważniejsze wydarzenie  podczas obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego myślą przewodnią są słowa z Księgi Micheasza: „Czego żąda Bóg od ciebie?” (zob. Mi 6,6–8). Piątkowemu nabożeństwu będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Początek o godz. 16.30. Kazanie wygłosi bp Paweł Anweiler, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego.

Podczas tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan nabożeństwa odbyły się już m.in. w sosnowieckiej parafii pw. św. Tomasz Apostoła, Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, w kościele oblatów na Koszutce i w kościele baptystów w Bogucicach. Jednak po raz pierwszy w historii będzie też w katedrze Chrystusa Króla. To wyraz jedności z Benedyktem XVI, który również w tej intencji odprawi wtedy nieszpory.

Jak podkreśla metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, troska o jedność chrześcijan, o jedność świadectwa jest największą troską Kościoła. Była to także troska Jezusa Chrystusa, który w modlitwie arcykapłańskiej modlił się o jedność swoich uczniów i wiązał z nią skuteczność ich świadectwa.

Wypowiedź abp Wiktora Skworca:

Wypowiedź ks. Adama Paliona:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy