Nowy numer 28/2018 Archiwum

O zachowanie miejsc pracy

O zachowanie miejsc pracy zaapelował w niedzielę do przedsiębiorców metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Mszę z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odprawiono w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

"Bezrobocie ma zawsze konkretną twarz. Stąd prośba i apel do pracodawców o zachowanie miejsc pracy. O więcej nie mam odwagi prosić, bo wiem ile w Polsce kosztuje praca i jakimi obłożona jest obciążeniami" - apelował abp Skworc podczas mszy zorganizowanej dla przedsiębiorców, pracodawców i środowisk gospodarczych.

Podkreślał, że trudne chwile przeżywają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. "Docierają pierwsze informacje o wzroście bezrobocia. To niepokojący sygnał i nieszczęście zawsze konkretnego człowieka" - mówił abp, wskazując, że "jest tragedią", jeśli młody człowiek po zdobyciu wykształcenia otrzymuje sygnał, że najlepiej zrobi, jeśli za pracą wyjedzie zagranicę.

Podczas mszy nawiązał także do trwającego na Górnym Śląsku referendum w sprawie strajku generalnego. Metropolita katowicki zaznaczył, że strajk jest środkiem ostatecznym i bronią obosieczną. "Właściwą drogą rozwiązywania problemów jest dialog społeczny. O podjęcie dialogu społecznego apelujemy do każdej ze stron, postulując równocześnie wsparcie rodzimego przemysłu i chronienie istniejących miejsc pracy" - mówił metropolita.

Nabożeństwa z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej są organizowane od 24 lat.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama