GN 32/2018 Archiwum

Otwarcie tunelu i dworca

Znamy datę: sobota 2 lutego. Tego dnia zostaną otwarte w Katowicach podziemny dworzec autobusowy i tunel pod dworcem PKP.

Przed rozpoczęciem budowy Galerii Katowickiej stary dworzec autobusowy zajmował cały potężny plac. Teraz dworzec niestety jest mały i, jak mówią jego budowniczowie, „przelotowy”.

Nie ma tu miejsca na postój autobusów, które będą przystawać tylko na moment. Z kolei na otwarcie tunelu z utęsknieniem czekają zwłaszcza tkwiący w katowickich korkach kierowcy.

Do połowy przyszłego roku zostanie też otwarta Galeria Katowicka z 250 sklepami i punktami usługowymi.

Pod Galerią trwa budowa podziemnego parkingu na 1200 samochodów. W ostatnim etapie inwestycji obok hali dworca PKP ma powstać nowoczesny biurowiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama