Nowy numer 24/2018 Archiwum

Muzeum Śląskie a sprawa polska

Jan Pospieszalski zajął się tematem wystawy stałej w nowej siedzibie placówki

W programie "Bliżej" gośćmi będą, m.in.: Jerzy Gorzelik, wicemarszałek województwa śląskiego z ramienia Ruchu Autonomii Śląska, Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Śląskiego, Andrzej Krzystyniak, pełnomocnik marszałka ds. kombatantów oraz publicysta Piotr Semka. W trakcie dyskusji zostaną również odtworzone fragmenty wypowiedzi redaktor Teresy Semik z Dziennika Zachodniego, Ryszarda Sadłonia z Chorzowa oraz prof. Zygmunta Woźniczki, historyka.

Prowadzący zapowiada, że chciałby zapytać o to, kto tak naprawdę jest autorem założeń do scenariusza wystawy i czyją wersję historii muzeum będzie prezentować.

Program będzie emitowany w czwartek o godz. 22.30 w TVP Info.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama