Nowy numer 25/2018 Archiwum

W niej wiemy kim jesteśmy

W Maryi Kościół widzi, kim jest i kim być powinien. Gośćmi Joanny Raś w kolejnej z cyklu audycji o synodzie są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwiak.

Ósmy rozdział Konstytucji Lumen Gentium wygląda jak dodany. I faktycznie, tak było. Jaka była historia tego rozdziału? Dlaczego zamiast osobnego dokumentu powstał rozdział w ramach Konstytucji o Kościele?

Dlaczego Sobór Watykański II zdecydował się mówić o Matce Bożej akurat w ramach tej Konstytucji? Co taka decyzja mówi o Maryi i kulcie, jaki jej oddajemy?

Druga część audycji dotyczy już samego Synodu. Dziś ostatnie z "innych" zespołów synodalnych - zespoły internetowe. To eksperyment. Jak ma działać? Jak się włączyć?

Gościem trzeciej części audycji będzie Aleksander Bańka - przewodniczący Komisji ds. Świeckich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama