Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stare jak nowe

Tramwaje Śląskie kupiły we Frankfurcie 5 wagonów wyprodukowanych w 1973 r. "Nowe" 40-latki czeka remont, dzięki któremu będą spełniać polskie przepisy.

Tramwaje Śląskie SA kupiły 5 dwukierunkowych tramwajów wyprodukowanych w 1973 r. przez firmę Düwag. Teraz czekają je remonty w Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich w Chorzowie.

Dostosować trzeba m.in. pulpit motorniczego oraz system hamulcowy tak, aby działał również przy braku napięcia z sieci. W wagonach zostaną zamontowane wyświetlacze informacji dla pasażerów. Konieczne jest również dostosowanie pulpitu motorniczego do polskich warunków poprzez zabudowę radiotelefonu i zmianę oznaczeń z niemieckich na polskie. Remonty obejmą też przemalowanie wagonów w barwy Tramwajów Śląskich i ewentualne naprawy blacharskie. Na trasy pociągi wyjadą przed zakończeniem 2013 r.

Koszt prac szacowany jest na ok. 150 tys. zł. Tramwaje Śląskie informują, że wagony zostały kupione z własnych środków inwestycyjnych, a ich cena pozostaje tajemnicą handlową. Do tej pory po torowiskach aglomeracji kursuje 10 tramwajów Pt8, które są poprzednikami wersji Ptb i zostały potocznie nazwane „helmutami”. Sprawdziły się zwłaszcza tam, gdzie ruch odbywa się jednym torem i nie ma możliwości nawrócenia. Spółka nie wyklucza zakupu kolejnych „helmutów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama