Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Boska cząstka bez tajemnic

KIK zaprasza na wykład prof. Jana Kisiela, fizyka Uniwersytetu Śląskiego.

Bozon Higgsa, zwany "boską cząstką" - naukowcy na świecie nieustannie próbują odkryć jak najwięcej jego właściwości. Wykład na ten temat proponuje wszystkim zainteresowanym prof. Jan Kisiel - fizyk pracujący na Uniwersytecie Śląskim. Pytanie "Czy bozon Higgsa jest odkryty?" padnie w Domu Parafialnym Ojców Oblatów w Katowicach, przy ul. Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej 8 stycznia o godz.  18. Organizatorem jest sekcja Nauka - Wiara katowickiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

Prof. Jan Kisiel jest wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim, w Zakładzie Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań. Koordynował polski zespół biorący udział w międzynarodowym projekcie ICARUS, badający właściwości neutrin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama