Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzieci kolędowały dla... Wietnamu

Zebrane pieniądze trafią na misje, a uzbierane po mieszkaniach słodycze dzieci mają dla siebie.

Jak co roku, a w tym to już po raz trzynasty – i jak zawsze szczęśliwy - w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Mysłowicach-Kosztowach chodzili misyjni kolędnicy. W tym roku uzbierane datki przeznaczą na dzieci z  Wietnamu.

To kolędowanie zostało zapoczątkowane przez katechetkę dr Marię Włosek i trwa nieprzerwanie: jedni uczestnicy odchodzą, kolejni przychodzą. Z pomocą rodziców przygotowują piękne stroje kolędnicze. Do kolędowania w tym roku zgłosiło się ponad 30 osób. Wyruszyli w kilku grupach, zawsze pod opieką dorosłych. Rozpoczęli po Mszy św. w samo południe, w święto św. Szczepana Męczennika.

Dzieci kolędowały dla... Wietnamu   "Dzieci pomagają dzieciom" - Kolędnicy misyjni w Kosztowach w 2012 roku Danuta Sowa Jest to kolędowanie specjalne, misyjne. Zebrane pieniądze co roku są przeznaczane na pomoc dzieciom z innego kraju, za pośrednictwem Papieskiego Dzieła Misyjnego z Warszawy. Natomiast uzbierane od mieszkańców słodycze dzieci mają dla siebie.

W misyjną trasę wyprawił małych kolędników ks. dr Grzegorz Wita, delegat biskupa ds. misji oraz dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji katowickiej, wraz z proboszczem kosztowskiej parafii ks. Andrzejem Słabkowskim.

Dzieło misyjne zapoczątkował papież Jan Paweł II - akcja ta odbywa się co roku w wielu krajach pod hasłem "dzieci pomagają dzieciom".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama