Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wigilia dla samotnych, Chorzów, Park Śląski, 24 grudnia

Kolacja wigilijna dla osób samotnych odbędzie się 24 grudnia o godz. 15. w Parku Śląskim w Chorzowie, na terenie "Kapelusza". Skorzystać może ponad tysiąc osób.
Udział w wieczerzy jest całkowicie bezpłatny, wystarczy przyjść do "Kapelusza" w Parku Śląskim w Chorzowie. "Samotność dobra bywa tylko czasem. A już na pewno dobra nie jest w Wigilię. Niestety, wielu ludzi rodzinną radość, wspólny śpiew kolęd, otwieranie prezentów, widuje tylko w oknach bloków z naprzeciwka. W tym roku może być inaczej" - piszą w zaproszeniu organizatorzy - Park Śląski i restauracja Wioska Rybacka.

Aby ułatwić dotarcie do "Kapelusza", zorganizowane będą "wigilijne autobusy" kursujące regularnie z centrum Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Zatrzymywać będą się również na wyznaczonych na plakatach przystankach na Górnym i Dolnym Tysiącleciu.  Wsparcia w tym zakresie udzielił KZK GOP. W autobusach będzie można spotkać nietypowych świątecznych konduktorów. Nie będą oni jednak kontrolować biletów, a wręcz odwrotnie - rozdawać je pasażerom. Ich zadaniem będzie również uprzyjemnienie podróży. Autobusy zapewnią bezpłatny dojazd i powrót w ten wyjątkowy wieczór, kiedy komunikacja miejska działa w ograniczonym zakresie. W szczególnych przypadkach osób starszych lub niepełnosprawnych - organizator postara się o transport indywidualny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama