Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wigilia dla samotnych, Chorzów, Park Śląski, 24 grudnia

Kolacja wigilijna dla osób samotnych odbędzie się 24 grudnia o godz. 15. w Parku Śląskim w Chorzowie, na terenie "Kapelusza". Skorzystać może ponad tysiąc osób.
Udział w wieczerzy jest całkowicie bezpłatny, wystarczy przyjść do "Kapelusza" w Parku Śląskim w Chorzowie. "Samotność dobra bywa tylko czasem. A już na pewno dobra nie jest w Wigilię. Niestety, wielu ludzi rodzinną radość, wspólny śpiew kolęd, otwieranie prezentów, widuje tylko w oknach bloków z naprzeciwka. W tym roku może być inaczej" - piszą w zaproszeniu organizatorzy - Park Śląski i restauracja Wioska Rybacka.

Aby ułatwić dotarcie do "Kapelusza", zorganizowane będą "wigilijne autobusy" kursujące regularnie z centrum Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Zatrzymywać będą się również na wyznaczonych na plakatach przystankach na Górnym i Dolnym Tysiącleciu.  Wsparcia w tym zakresie udzielił KZK GOP. W autobusach będzie można spotkać nietypowych świątecznych konduktorów. Nie będą oni jednak kontrolować biletów, a wręcz odwrotnie - rozdawać je pasażerom. Ich zadaniem będzie również uprzyjemnienie podróży. Autobusy zapewnią bezpłatny dojazd i powrót w ten wyjątkowy wieczór, kiedy komunikacja miejska działa w ograniczonym zakresie. W szczególnych przypadkach osób starszych lub niepełnosprawnych - organizator postara się o transport indywidualny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama