Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowe decyzje marszałka

Marszałek próbuje ratować sytuację na śląskich torach. Są nowe decyzje personalne i porozumienie z Przewozami Regionalnym.

Nowym prezesem spółki został Michał Borowski. Zastąpi Marka Woracha, którego dymisję przyjął marszałek Matusiewicz. Przypomnijmy, że były prezes KŚ podał się do dymisji w środę po rozmowie z dziennikarzem, który pytał go o prowadzony przeciwko niemu proces karny związany ze sprawami sprzed 10 lat. Nowym wiceprezesem została Renata Rogowska, która pracowała w śląskim zakładzie Przewozów Regionalnych. Zastąpiła na tym stanowisku Artura Nastałę. Dotychczasowy wiceprezes KŚ podczas przedpołudniowej konferencji prasowej został wprost zapytany przez jednego z dziennikarzy o składanie fałszywego oświadczenia o niekaralności. Przyznał, że przed sześciu laty został skazany na karę grzywny i zapowiedział rezygnację z pełnienia dotychczasowych obowiązków w KŚ. W zarządzie spółki pozostanie Anna Patalong, która była jej pierwszym prezesem, a ostatnio wiceprezesem.

Marszałek Adam Matusiewicz powiedział, że zarząd województwa zlecił Przewozom Regionalnym realizację połączeń międzywojewódzkich.  - Podjęliśmy decyzję o przekazaniu Przewozom Regionalnym pięciu tzw. połączeń stykowych. PR będą je obsługiwały przez najbliższy rok - poinformował marszałek. Będą to linie z Częstochowy do Piotrkowa Trybunalskiego i Kielc oraz Kędzierzyn-Koźle - Gliwice i Strzelce Opolskie - Gliwice oraz Kędzierzyn-Koźle - Racibórz. Pociągi PR wyjadą na tory w weekend. - To pozwoli uporządkować sytuację, tak by już wszędzie kursowały pociągi, bez autobusowej komunikacji zastępczej - dodał Matusiewicz. PR będą również obsługiwać kilka innych linii w regionie do końca tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama