Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolejna dymisja w Kolejach Śląskich

Podczas konferencji prasowej na temat sytuacji Kolei Śląskich Artur Nastała przyznał, że również poświadczył nieprawdę.

Marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz przyznał, że jest zdruzgotany informacjami, jakie pojawiły się w prasie na temat przeszłości Marka Woracha, byłego prezesa Kolei Śląskich. M. Worach podał się do dymisji w środowe popołudnie. Zdecydował się na to po rozmowie z dziennikarzem, który pytał go o prowadzony przeciwko niemu proces karny związany ze sprawami sprzed 10 lat. Marszałek zadeklarował, że obecnie nie ufa nikomu i wszystkie złożone oświadczenia pracowników o niekaralności będzie poddawał weryfikacji.

Dziennikarze obecni na spotkaniu zapytali, czy jest w stanie poręczyć, że obecny wiceprezes Artur Nastała nie został skazany i nie złożył fałszywego oświadczenia. W toku rozmowy okazało się, że wiceprezes przed 6 laty został skazany na karę grzywny. Nie chciał jednak powiedzieć, czego dotyczyła sprawa ani podać żadnych szczegółów. Na pytanie, czy sądzi, że może dalej pełnić swoją funkcję w spółce, odpowiedział: "Złożę rezygnację".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Obywatel
  13.12.2012 12:56
  Marszałek i szef spółki rozbrajajaco przyznali, że poświadczyli nieprawdę. Ot tak po prostu sobie przyznali.
  W świecie cywilizowanym, w którym istnieje społeczeństwo obywatelskie, niezależne od władzy silne media oraz przestrzega sie prawa, byłby to koniec kariery tych osobników. Niezależnie do tego, że dzisiaj lub jutro prokurator wszcząłby śledztwo.
  Niestety, w państwach rządzonych przez różnych Tusków, Łukaszenków i Putinów czy w innych republikach bananowych jest inaczej. Pewnie przed nastepnymi wyborami głównych winowajców zobaczymy na slicznych bilboardach z napisem "By żyło się lepiej".
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama