Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pociągi wypadły

Kolejny dzień trwają problemy z komunikacją pasażerską w regionie. Koleje Śląskie zapowiadają przywrócenie połączeń zgodnie z obowiązującym rozkładem.

Trzeci dzień samodzielnego funkcjonowania Kolei Śląskich w naszym województwie przyniósł problemy z taborem. Spowodowały one  zakłócenia w komunikacji pasażerskiej. Jak podają KŚ, wczesnym rankiem wszystkie pociągi wyjechały zgodnie z planem. Kłopoty techniczne taboru, które rozpoczęły się nieco później, doprowadziły do opóźnień i odwołania pociągów. Do południa odwołano 27 pociągów. Na liniach: Bielsko-Biała–Wadowice, Rybnik–Wodzisław Śl., Rybnik–Pszczyna, Kędzierzyn-Koźle–Racibórz–Chałupki została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Śląski przewoźnik informuje, że spośród planowanych dziś kursów wypadną z rozkładu jeszcze m.in. o godz. 11.56 Racibórz –Chałupki i o godz. 15.50 Chałupki– Kędzierzyn-Koźle. Rzecznik prasowy KŚ Adam Warzecha zapewnia, że dyspozytura przewoźnika pracuje nad przywróceniem regularności kursowania pociągów. O zmianie sytuacji KŚ będą informować na bieżąco na swojej stronie: kolejeslaskie.com/pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy