Nowy numer 3/2019 Archiwum

Odważ się być dobry

Ogień betlejemski już tradycyjnie do naszej archidiecezji przywiozą harcerze.

Chcemy przez tę akcję przybliżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. To taki realny znak przekazywany z rąk do rąk, który pochodzi właśnie z Groty Bożego Narodzenia – mówi ks. Piotr Larysz, duszpasterz harcerzy archidiecezji katowickiej. Hasłem przewodnim tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa: „Odważ się być dobrym”.

„Odwaga towarzyszyła zawsze harcerzom i harcerkom w różnych zmaganiach o dobro ojczyzny. Być odważnym dziś to niełatwa rzecz, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba nam zmagać się z ludzką obojętnością i pokusami tego świata. Niosąc światło z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa z Betlejem, pamiętajmy, by z odwagą iść i głosić prawdę, że Bóg kocha każdego człowieka i pragnie, aby również człowiek kochał go całym swoim życiem” – napisał ks. Larysz w liście do harcerzy. Harcerze z naszego regionu odbiorą ogień na Jasnej Górze. Polskiej delegacji przekażą go skauci ze Słowacji. – Wędrówkę ognia przez Polskę można śledzić na stronie: swiatlo.zhp.pl – mówi ks. Larysz. W naszej archidiecezji BŚP rozpocznie się ona w Piekarach Śląskich. Uroczyste przekazanie nastąpi 17 grudnia, podczas czuwania i Mszy św. – Stamtąd światło trafi do parafii, szkół, przedszkoli, szpitali, hospicjów i innych instytucji, które będą chciały je przyjąć – wylicza duszpasterz. – Wiemy, że każda z parafii ma swój zwyczaj dotyczący czasu przekazania ognia. Nie chcemy w to ingerować. Jednocześnie w tym roku zaproponowaliśmy wspólny obrzęd dla całej archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy