Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zanieść Ewangelię w świat

To specyficzne zadanie świeckich. Gośćmi Joanny Raś są dziś ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Kapłaństwo. Różne? Lepsze? Inne. Przeznaczone do innych zadań. Nie godzi się, by zaniedbywali posługi tylko im zadane zajmując się czymś innym. Choćby nawet bardzo ważnym, tak ważnym jak głoszenie Ewangelii. Specyficznym zadaniem świeckich jest zatem niesienie Ewangelii w świat. Gdzie mamy głosić? W rodzinie, w pracy, w codzienności. Jesteśmy posłani dla świata. Wszyscy.

Wracamy do Synodu. Najważniejsze pytanie: co znaczy Synod dla parafii? Co się będzie w nich działo? Powstaną parafialne zespoły synodalne. Czyli co? Jak powstaną? Kto będzie do nich należał? Jakie będzie ich zadanie?

Gościem trzeciej części programu będzie ks. dr Adam Pawlaszczyk. Temat rozmowy: komisje i zespoły Synodu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy