Nowy numer 28/2018 Archiwum

Barbórka z Papieżem

Wyjątkowe święto w katowickiej parafii Podwyższenia Krzyża Św.

W "Dzień Górnika", czyli święto wszystkich pracowników kopalń, mieszkańcy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Katowicach proponują, by zwrócić swój wzrok ku bł. Janowi Pawłowi II. Właśnie 4 grudnia o godz. 12 zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Papieża - Polaka. - Mamy już pomnik Ojca Świętego ufundowany przez środowisko sportowe. Zależy nam na ciągłym ożywianiu kultu - wyjaśnia ks. Ireneusz Tatura, proboszcz parafii. W związku z nim w parafii odbywają się w każdy czwarty piątek miesiąca Msze św. w intencji sportowców i czcicieli Jana Pawła II.

Relikwie parafii przekazał kard. Stanisław Dziwisz delegacji, której członkami byli: proboszcz parafii i przedstawiciele władz kopalni Wujek. - Chcemy z tej okazji wydać specjalny obrazek. To będzie zestawienie zdjęć: archiwalnego, na którym widać, jak górnicy klęczą przed Janem Pawłem II podczas jego wizyty w Katowicach. Drugie zdjęcie będzie współczesne: utrwalony moment przekazania relikwii - zdradza ks. Tatura.

Uroczystości barbórkowe połączone z wprowadzeniem relikwii odbędą się 4 grudnia o godz. 12. Oprócz kierownictwa i pracowników kopalni "Wujek", weźmie w nich udział wiceprezydent Katowic Marcin Krupa. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama