Nowy numer 28/2018 Archiwum

Śmiertelny wypadek

Około północy zginął górnik w kopalni "Jas-Mos". Okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Do wypadku doszło ok. północy w kopalni w Jastrzębiu-Zdroju, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 42-letni ślusarz dokonywał przeglądu kombajnu ścianowego. Z nieustalonych dotąd przyczyn bryła kamienia ze stropu oderwała się i trafiła w głowę pracującego górnika. Okoliczności zdarzenia bada Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku.

Górnik jest 21. śmiertelną ofiarą wypadków w kopalniach węgla kamiennego, a drugą w bieżącym tygodniu. We wtorek zginął 57-letni pracownik Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama