Nowy numer 39/2020 Archiwum

Zimne śródmieście

W nocy przymrozek, a w dzień też bez upałów. Do tego zimne kaloryfery. Tak będzie przez kilka najbliższych dni w centrum Katowic.

Tauron Ciepło SA poinformował swoich klientów o kilkudniowej przerwie w dostawie ciepła. W piśmie rozesłanym do odbiorców jako powód podaje "awaryjne prace na sieci ciepłowniczej". Efekt to centrum miasta bez ogrzewania przy ujemnej temperaturze za oknem w ciągu nocy. Jak poinformował nas rzecznik prasowy spółki Marek Sztuka, prace są związane z wymianą kompensatora na odcinku sieci Dn 400. Nie można ich było wykonać przed sezonem grzewczym, bo dopiero podczas przesyłania ciepła elementy sieci pod wpływem temperatury ulegają wydłużeniom i wtedy widać usterki, które natychmiast należy usunąć. Rzecznik obiecuje, że Tauron Ciepło SA dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić dostawy ciepła.

Ulice wyłączone z ogrzewania to: Graniczna, Szeptyckiego, Paderewskiego, Sikorskiego, Ceglana, Francuska, Sowińskiego, Pilotów, Damrota, Powstańców, Plebiscytowa, Rybnicka, Lompy, Przemysłowa, Krasińskiego, Ligonia, Sienkiewicza, Reymonta, Wojewódzka, Zacisze, Szafranka, Jagiellońska, Pułaskiego, Skowrońskiego, Dąbrowskiego, Podgórna, Kobylińskiego, Floriana, Równoległa, Różana, Fiołków, Astrów, Jordana, Podchorążych, Kościuszki, Konckiego, Stwosza, Królowej Jadwigi, Szeligiewicza, Bratków, Czempiela, pl. Sejmu Śląskiego i pl. Rady Europy.

Pan Kazimierz mieszka w budynku przy ul. Królowej Jadwigi. O wyłączeniu ogrzewania dowiedział się od nas. Jaki ma sposób na przetrwanie zimnych dni w mieszkaniu? Nie będzie używał grzejników elektrycznych. – Nasz budynek ma stare, grube mury. Wystarczy się lepiej ubrać i jakoś wytrzymamy – mówi ze spokojem.

Zimno w mieszkaniach będzie od godz. 18 w środę 14 listopada do godzin porannych w sobotę 17 listopada. W komunikacie Tauron Ciepło SA zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wykonywania prac i ograniczeń w dystrybucji ciepła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama