Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozśpiewana flaga

Do hymnu! Dzień Niepodległości na Stadionie Śląskim – pod takim hasłem odbył się na chorzowskim obiekcie festyn rodzinny.


Rok temu organizatorzy świętowania zaproponowali tam układanie „żywej daty” – 11.11.11 – w narodowych barwach. W tym roku uczestnicy festynu najpierw ustawili się w kształcie potężnej, żywej biało-czerwonej flagi, a potem wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie orkiestry górniczej.

Podczas trwającej kilka godzin imprezy można było zobaczyć występy orkiestry, pokazy mażoretek i musztry. Można było obejrzeć także pojazdy wojskowe, a na zgłodniałych czekała gorąca wojskowa grochówka. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną murawą, należącym do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama