Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Czym pojedziemy?

Już wkrótce Koleje Śląskie przejmą wszystkie trasy w województwie. Czy mają już tabor, który pozwoli w pełni wywiązać się z nowych zadań?

Od 9 grudnia Koleje Śląskie przejmują całość połączeń osobowych w województwie. Codziennie będzie kursować 629 pociągów. Jak dotąd, KŚ posiadają ok. 20 składów. Aby zapewnić obsługę wszystkich połączeń, potrzeba ich prawie 60, nie licząc składów rezerwowych. Mimo że do przejęcia całej komunikacji kolejowej czasu zostało mało, ciągle trwają przetargi na dostawę taboru. Spółka wybrała już ofertę najmu 15 lokomotyw elektrycznych wraz z obsługą oraz 3-letniej dzierżawy z wykupem 6 nowych sześcioczłonowych EZT (elektryczne zespoły trakcyjne). Jednak to nie wszystko. Trwają prace nad rozstrzygnięciem ofert w przetargu na dzierżawę wagonów osobowych. Na 20 listopada KŚ planują otwarcie ofert w przetargu na leasing 36 używanych spalinowych zespołów trakcyjnych, w tym 16 jednoczłonowych i 20 dwuczłonowych. 21 listopada zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na 3-letnią dzierżawę 8 trójczłonowych używanych spalinowych zespołów trakcyjnych. Natomiast 26 listopada otwarte będą oferty na zakup nowego trójczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego.

Koszty związane zapewnieniem nowego taboru powinny zmieścić się w 3-letniej umowie spółki z samorządem na realizację kolejowego transportu publicznego w regionie. Umowa, podpisana11 września, opiewa na ok. 470 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama