Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kościół. Zwołany przez Boga.

Kościół, czyli zgromadzenie. A dokładnie: zwołanie. Dziś o Kościele, który został zwołany. Gośćmi Joanny Ras będą dzisiaj ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

  Kościół nie jest samozgromadzeniem się. Kościół został zgromadzony przez Boga. Nie lud, a Bóg jest suwerenem. Zadaniem apostołów i ich następców było i jest dbanie o to, co Bóg przekazał. Część pierwsza audycji poświęcona jest trzeciemu rozdziałowi konstytucji Lumen Gentium: o hierarchicznym ustroju Kościoła.

Kościół w Nowym Testamencie.  Jak ci, którzy pisali Ewangelie, rozumieli Kościół. Co dla nich znaczyło to słowo?

Gościem trzeciej części będzie ks. Marcin Wierzbicki, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Czy w synodzie będzie miejsce dla młodzieży?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama