Nowy numer 11/2019 Archiwum

Ojciec Leon w Rybniku

– Człowiek z miną jak cmentarz o godz. 23.45 świata nie zbawi – mówił ojciec Knabit.

Michał, jeden z uczniów Gimnazjum nr 7 z oddziałami integracyjnymi im. Czesława Miłosza w Rybniku-Boguszowicach, wpadł na pomysł, żeby ściągnąć do szkoły ojca Leona Knabita z klasztoru w Tyńcu. Dostał zielone światło od nauczycieli, więc wziął telefon i w imieniu gimnazjalistów zaprosił do szkoły najbardziej znanego w Polsce benedyktyna.

Gość młodych ludzi z Rybnika, jak zwykle w sposób pełen humoru, opowiadał o swoim życiu, o św. Benedykcie, o powołaniu i znajomości z Janem Pawłem II. Jednak przewodnim tematem spotkania 12 listopada w Gimnazjum nr 7 było szczęście człowieka. Oto niektóre wskazówki ojca Leona: szczęście to radowanie się małymi „szczęściątkami” każdego dnia. Szczęście to spełniać marzenia, ale pamiętać, że życie nie kończy się tu na ziemi, lecz wszystko osiąga się dopiero w niebie. Szczęście to zawsze stawiać Boga na pierwszym miejscu, a wtedy wszystko znajdzie się na właściwym. Przyjemności są wtedy dobre, gdy przynoszą radość, a nie kończą się kłopotami i problemami. Trzeba być zawsze sobą, a innych naśladować tylko w tym, co robią dobrego. Wizyta przebiegała w radosnej i miłej atmosferze. W końcu, jak powiedział ojciec Leon, takie spotkanie zdarza się raz na 2012 lat!

Ojciec Leon w Rybniku   Jolanta Kuczera

Ojciec Leon w Rybniku   Jolanta Kuczera

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL