Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wykład abp. Wiktora Skworca

Kolejna odsłona Śląskiego Areopagu.

"Nowe areopagi widziane z perspektywy posługi biskupiej" – to temat, jaki zaproponował metropolita katowicki na kolejne spotkanie w cyklu organizowanym przez Instytut Tertio Millennio, Koło Naukowe Teologów Uniwersytetu Śląskiego i "Gość Niedzielny".

Wykład odbędzie w środę 14 listopada o godz. 11.30 w auli Wydziału Teologicznego UŚ, przy ul. Jordana 18. Będzie on inaugurował drugą edycję spotkań.

Pierwszym gościem "Śląskiego Areopagu" był bp opolski Andrzej Czaja, w lutym tego roku. Wykłady wygłosili również: Dariusz Gawin, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, ks. Robert Skrzypczak, wykładowca akademicki, i eseistka Agnieszka Kołakowska. Projekt w założeniu ma dotykać różnych obszarów, w których rodzą się wątpliwości i pytania związane z katolickim światopoglądem. Nawiązuje do idei Areopagu – wzgórza niedaleko Akropolu, na którym odbywały się posiedzenia najwyższej rady ateńskiej. 

Po wykładzie zaplanowana jest dyskusja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama