Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmiany na trasach tramwajów

Podróżni, którzy dotąd jeździli przez centrum Katowic tramwajami, od 9 do 12 listopada (piątek–poniedziałek) będą musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

Zmiana dotyczy odcinka Zawodzie Zajezdnia–Brynów Pętla i jest związana z pracami drogowymi na Rynku Katowic. Dla podróżnych uruchomiono dwie linie autobusowej komunikacji zastępczej: T-16 i T-40.

Linia T-16 kursować będzie co 10 min. z Brynowa do centrum Katowic i z powrotem  przez: Kościuszki, pl. Miarki, Jagiellońską, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki, al. Korfantego, rondo J. Ziętka, al. Korfantego, Mickiewicza, Sokolską, pl. Wolności, Sądową, Mikołowską, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie, Kopernika, pl. Miarki, Kościuszki .

Linia T-40 kursować będzie co 7 min. z Zawodzia do centrum Katowic przez 1 Maja, Warszawską, a z powrotem: Warszawską, Szkolną, Moniuszki, Uniwersytecką, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza, 1 Maja.

Od wtorku 13 listopada zmiany czekają też podróżujących tramwajami na trasie Brynów–centrum Katowic–Zawodzie–Szopienice. Linie nr 14 i 15 zostaną wydłużone: "14" kursować będzie do Brynowa, a "15" – do pl. Miarki. Obie kursować będą co 15 min. Linia nr 16 będzie rozpoczynała trasę z pętli Zawodzie co 7–8 minut. Dodatkowo zostanie uruchomiony nowy przystanek Katowice św. Jana. Zlikwidowana zostanie jednak linia nr 37.

Zmiany w komunikacji związane są  z oddaniem do użytku nowego toru w relacji Warszawska–św. Jana. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie KZK GOP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama