Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zaduszki w katedrze

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi dziś w katedrze o godz. 18. Mszę św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wszystkich zmarłych diecezjan.

W przypadające dziś wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi w katedrze o 18.00 Mszę św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wszystkich zmarłych diecezjan. Po Eucharystii metropolita nawiedzi groby zmarłych biskupów katowickich w krypcie katedry. Następnie rozpocznie się Misterium Dnia Zadusznego, czyli medytacje słowno-muzyczne w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego, Józefa Skrzeka i Chóru Katedralnego. Całość poprowadzi ks. prał. Stanisław Puchała.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa, czyli Mszę św. Kapłani mogą w tym dniu odprawić trzy Msze św. Jedną ofiarują według własnej intencji, drugą - za wszystkich zmarłych i trzecią - w intencjach Ojca Świętego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma