Nowy numer 2/2021 Archiwum

Katowice: PKP poda wandali do sądu

Kibole Widzewa Łódź zdemolowali świeżo wyremontowany peron 3 na katowickim dworcu PKP.

Pseudokibice zaatakowali policjantów wszystkim, co wpadło im w ręce, w tym świeżo ułożoną na peronie 3 kostką brukową. Funkcjonariusze otwarli do nich ogień z broni gładkolufowej. Straty na świeżo wyremontowanym peronie po ataku kiboli wynoszą około 60 tys. zł. Uszkodzone są m.in. dwa całkiem nowe wyświetlacze i zegar. – Zatrudnimy wyspecjalizowanych, dobrych prawników, żeby tych ludzi pociągnąć do odpowiedzialności finansowej. Podkreślam, finansowej, a nie tylko prawnej, do której wandale zostaną pociągnięci z automatu – zapowiedział w rozmowie z nami Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP.

Do bijatyki na katowickim dworcu doszło w sobotę 20 października. Około godz. 20.30 kilkunastu policjantów weszło na peron 3, żeby zabezpieczyć przejazd kibiców Cracovii na mecz w Świnoujściu. Przez dworzec przejeżdżał jednak właśnie pociąg specjalny z Gliwic do Łodzi, wiozący kibiców Widzewa z meczu rozegranego z Piastem. Gdy kibole zauważyli policjantów, zaciągnęli hamulec bezpieczeństwa, wyskoczyli z pociągu i zaatakowali ich. Funkcjonariusze zaczęli bronić się strzałami z broni gładkolufowej. W tym czasie maszynista ruszył, a łódzcy pseudokibice wskoczyli do swojego pociągu. Ośmiu katowickich policjantów zostało w tym starciu poszkodowanych.

Katowice: PKP poda wandali do sądu   Zniszczony zegar na peronie 3 Przemysław Kucharczak/GN Policja wkroczyła do pociągu na następnej stacji w Zawierciu. Zatrzymała dziewięciu pasażerów podejrzewanych o atak na ich kolegów w Katowicach. Trzech kolejnych trafiło do izby wytrzeźwień.

Jeśli PKP w ogóle odzyska od pozwanych wandali pieniądze, minie sporo czasu. Zapytaliśmy rzecznika Grupy PKP, czy w tegorocznym budżecie PKP są pieniądze na dokonanie szybkiej naprawy na odnowionym dworcu. – Tak, pieniądze na tę naprawę będą – zapewnił.

Hala główna katowickiego dworca PKP ma zostać uroczyście otwarta 29 października. Niedługo potem miała zakończyć się przebudowa ostatniego z czterech peronów.

Obejrzyj galerię zdjęć: Nowy Dworzec w Katowicach tuż przed otwarciem

Katowice: PKP poda wandali do sądu   Ślady starcia u zejścia z peronu Przemysław Kucharczak/GN Katowice: PKP poda wandali do sądu   Drugi z uszkodzonych wyświetlaczy Przemysław Kucharczak/GN Katowice: PKP poda wandali do sądu   Remont na peronie, na którym doszło do starcia, niedawno się zakończył Przemysław Kucharczak/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama