GN 32/2018 Archiwum

Zmarł były prezydent Mysłowic

Prof. Leon Lasek pracował na Politechnice Śląskiej, był autorem książek technicznych i skryptów akademickich.

Zmarł w Mysłowicach w czwartek 18 października. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 20 października o godzinie 10. w  kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mysłowicach - Janowie.

Zmarły był prezydentem Mysłowic od 13 marca 1995 do 29 października 1998 roku. Miał 72 lata.

Prof. Leon Lasek urodził się w Mysłowicach 3 lutego 1940 roku. Ukończył Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach, Politechnikę Śląską na wydziale Automatyki. Tytuł profesora nadzwyczajnego zdobył w 1991 roku. Pracował na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki w Gliwicach, był członkiem Senatu Politechniki, pełnomocnikiem dziekana Ośrodka Dydaktycznego w Sosnowcu. Ośrodek ten był wydziałem zamiejscowym Politechniki, a ś.p prof. Lasek był jednym z jego organizatorów. Prowadził działalność naukową i dydaktyczną. Był autorem wielu publikacji w czasopismach technicznych, autorem referatów naukowych. Autorem i współautorem książek technicznych i skryptów akademickich.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama