Nowy numer 2/2021 Archiwum

Naśladowcy Pauliny

Członkowie Żywego Różańca z całej archidiecezji katowickiej spotkają się w archikatedrze Chrystusa Króla.

To będzie pierwsza Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca do katedry pw. Chrystusa Króla w Katowicach. Początek w sobotę 20 października o godz. 11. Do udziału w pielgrzymce abp Wiktor Skworc zaprosił także poczty sztandarowe parafialnych róż różańcowych. Duszpasterzy zaś, którzy przyjadą do katedry z grupami Żywego Różańca, zaprosił do udziału w Mszy św. koncelebrowanej.

Program pielgrzymki:

11.00 – słowo ks. Zbigniewa Koconia, moderatora Żywego Różańca, i ks. dr. Grzegorza Wity, delegata biskupiego ds. misji;

11.30 – nabożeństwo różańcowe;

12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca;

13.00 – mały poczęstunek na deptaku przed Wydziałem Teologicznym.

Założycielką Żywego Różańca jest Paulina Jaricot. W 1822 r. utworzyła dzieło uniwersalnej pomocy misjom pod nazwą Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Cztery lata później stworzyła wielkie zaplecze modlitewne w postaci róż Żywego Różańca. Chciała uczynić Różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat. Sama uważała się za pierwszą zapałkę, którą Bóg się posłużył, by rozpalić wielki ogień. Obecnie Żywy Różaniec to prywatne stowarzyszenie wiernych o charakterze modlitewnym i formacyjnym. To największa wspólnota modlitwy działająca na terenie całej Polski. W archidiecezji katowickiej istnieje ponad 1800 parafialnych róż Żywego Różańca.

Wypowiedź ks. Zbigniewa Koconia, archidiecezjalnego moderatora wspólnoty Żywego Różańca:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama