Nowy numer 2/2021 Archiwum

Apostoł Północy

Spotkanie "Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia" już jutro.

Apostoł Północy   Podczas sympozjum, które odbyło się w Rzymie, jednym z prelegentów był ks. Arkadiusz Nocoń Henryk Przondziono/GN Księgarnia św. Jacka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 9 października o godz. 18 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (ul. Jordana 18).

Będzie ono okazją do przypomnienia pielgrzymki naszej archidiecezji do Rzymu. Pielgrzymka Metropolii Katowickiej była dziękczynieniem za życie i działalność Apostoła Północy, w 750. rocznicę jego śmierci.

Apostoł Północy   Okładka książki przygotowanej przez Księgarnię Św. Jacka materiały organizatora Podczas spotkania zaprezentowana zostanie książka „Św. Jacek Odrowąż - Apostoł Północnej Europy” pod redakcją ks. Arkadiusza Noconia i ks. Arkadiusza Wuwera. Publikacja jest zapisem sympozjum, które odbyło się w Auli Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu „Angelicum”, podczas rzymskich uroczystości. Spotkanie zakończy koncert "Santo Subito" Zespołu "Śląsk".

Prelegenci:

Ks. Arkadiusz Nocoń (Rzym) – Rezultaty rzymskiego sympozjum na temat św. Jacka

Roberto Fusco (Rzym) – Św. Jacek w malarstwie włoskim

Zbigniew Borkowski (Gdańsk) – Św. Jacek na świecie, czyli sami nie wiecie, kogo posiadacie...

Ks. Arkadiusz Wuwer (Katowice) – Św. Jacek w Katowicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama