GN 32/2018 Archiwum

Olimpiada na Stadionie Śląskim

Prawie 200 uczestników z ośmiu szkół specjalnych z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic rywalizowało na obiektach Stadionu Śląskiego w I Olimpiadzie Szkół Specjalnych.

Każde dziecko biorące udział w zawodach otrzymało torbę z upominkami i medal. Przedstawiciele szkół odebrali puchary. Podczas imprezy zachowany został olimpijski ceremoniał. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Stadionu Śląskiego, Marka Szczerbowskiego, nastąpiło symboliczne zapalenie olimpijskiego znicza, którego dokonał August Jakubik. Ten jeden z najbardziej znanych ultramaratończyków przed rozpoczęciem zmagań poprowadził dla uczestników wspólną rozgrzewkę.

Dzieci i młodzież startowali w 10 specjalnie przygotowanych konkurencjach: podbijanie piłeczki tenisowej, bieg z przeszkodami na czas, rzut woreczkami do obręczy, unihokej, rzut piłką na odległość, sprint, niesienie piłeczki na łyżce, niesienie woreczka na głowie, strzały piłką na bramkę do celu, skok w dal. Każdy z uczestników po zakończeniu konkurencji wypełniał kartę olimpijczyka, która uprawniała do odebrania nagród. W zawodach wystartowały dzieci z różnym stopniem upośledzenia umysłowego i fizycznego. Opiekunowie uczniów podkreślali, że takie imprezy są bardzo dobrym pomysłem, ale jest ich niestety niewiele. Wszyscy zapowiadali udział w następnej Olimpiadzie za rok. Uczestnicy wczorajszych rozgrywek reprezentowali szkoły: Zespoły Szkół Specjalnych nr 9, 10, 11, 12 z Katowic, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 i 3 w Chorzowie, Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich i Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 w Świętochłowicach.

W imprezie zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie, jako wolontariusze, pomagali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Katowicach.

Medal olimpijski - marzenie każdego sportowca!   Medal olimpijski - marzenie każdego sportowca! WOKiS/A.Pniak W rozgrywkach wzięło udział blisko 200 osób.   W rozgrywkach wzięło udział blisko 200 osób. WOKiS/A.Pniak

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama