Nowy numer 2/2021 Archiwum

Olimpiada na Stadionie Śląskim

Prawie 200 uczestników z ośmiu szkół specjalnych z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic rywalizowało na obiektach Stadionu Śląskiego w I Olimpiadzie Szkół Specjalnych.

Każde dziecko biorące udział w zawodach otrzymało torbę z upominkami i medal. Przedstawiciele szkół odebrali puchary. Podczas imprezy zachowany został olimpijski ceremoniał. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Stadionu Śląskiego, Marka Szczerbowskiego, nastąpiło symboliczne zapalenie olimpijskiego znicza, którego dokonał August Jakubik. Ten jeden z najbardziej znanych ultramaratończyków przed rozpoczęciem zmagań poprowadził dla uczestników wspólną rozgrzewkę.

Dzieci i młodzież startowali w 10 specjalnie przygotowanych konkurencjach: podbijanie piłeczki tenisowej, bieg z przeszkodami na czas, rzut woreczkami do obręczy, unihokej, rzut piłką na odległość, sprint, niesienie piłeczki na łyżce, niesienie woreczka na głowie, strzały piłką na bramkę do celu, skok w dal. Każdy z uczestników po zakończeniu konkurencji wypełniał kartę olimpijczyka, która uprawniała do odebrania nagród. W zawodach wystartowały dzieci z różnym stopniem upośledzenia umysłowego i fizycznego. Opiekunowie uczniów podkreślali, że takie imprezy są bardzo dobrym pomysłem, ale jest ich niestety niewiele. Wszyscy zapowiadali udział w następnej Olimpiadzie za rok. Uczestnicy wczorajszych rozgrywek reprezentowali szkoły: Zespoły Szkół Specjalnych nr 9, 10, 11, 12 z Katowic, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 i 3 w Chorzowie, Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich i Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 w Świętochłowicach.

W imprezie zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie, jako wolontariusze, pomagali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Katowicach.

Olimpiada na Stadionie Śląskim   Medal olimpijski - marzenie każdego sportowca! WOKiS/A.Pniak Olimpiada na Stadionie Śląskim   W rozgrywkach wzięło udział blisko 200 osób. WOKiS/A.Pniak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama