Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mistrzyni Polski z Arabki

Damy w strojach z epoki rywalizowały w zawodach konnych. Mysłowice-Dziećkowice stały się areną Mistrzostw Polski w Damskim Siodle i regionalnych amatorskich zawodów w ujeżdżeniu.

Dwudniowe zawody odbyły się na terenie Stadniny Koni „Arabka” w Dziećkowicach, a współorganizatorem - oprócz gospodarzy - było Stowarzyszenie "W Damskim Siodle". Imprezie patronowali prezydent Mysłowic, Rada Osiedla Dziećkowice i miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Zawodom głównym, czyli tzw. dużej i małej rundzie, towarzyszyły konkursy historyczny i elegancji.

Duża runda wyłoniła Mistrzynię Polski w Damskim Siodle, którą została Sylwia Kołodziej z mysłowickiej „Arabki”. Zwyciężczyni odebrała z rąk prezydenta puchar. W tzw. małej rundzie zwyciężyła Aleksandra Adamczyk. W kategorii historycznej najciekawsze stroje z epoki zaprezentowały Sylwia Kołodziej, Ewa Okrutniak, Małgorzata Pietrzyk i Magdalena Kost-Kaczmarczyk. Natomiast w konkursie elegancji nagrody otrzymały amazonki: Ewa Okrutniak, Marta Sikorska, Aleksandra Adamczyk. Panie rywalizowały także w tzw. freestyle. Były też zawody w stylu dowolnym dzieci i dorosłych. Podczas mistrzostw każda z uczestniczek otrzymała jakaś nagrodę, nikt nie wyjechał z pustymi rękami. Mistrzyni Polski, oprócz pucharu i nagród rzeczowych, otrzymała bonus w postaci przelotu awionetką.

Dwudniowemu piknikowi konnemu towarzyszyły piękna pogoda i tłumy widzów. W przerwach pomiędzy kolejnymi konkursami i skokami grali orkiestra dęta OSP i młody saksofonista Mikołaj Pazdan.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama