Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pociągiem po relikwie

Pracownicy Kolei Śląskich przywieźli św. Rafała Kalinowskiego do Katowic.

- Zaczęliśmy kult św. Rafała Kalinowskiego, bo dowiedzieliśmy się, że był inżynierem, budował tory - zdradza Marek Worach, prezes Kolei Śląskich. Naturalną konsekwencją stało się pragnienie sprowadzenia relikwii świętego do Katowic. Z tej okazji prezes Kolei Śląskich zaprosił współpracowników na pielgrzymkę do Czernej, gdzie znajduje się sanktuarium poświęcone temu karmelicie i Matce Bożej Szkaplerznej. - Wzięło w niej udział ok. 80 osób. Nie wszyscy chętni mogli pojechać ze względu na obowiązki. Pracujemy w trybie ciągłym i dlatego nie mogliśmy pojechać wszyscy - wyjaśnia M. Worach.

Do Katowic delegaci Kolei Śląskich przywieźli fragment kości świętego, czyli relikwie I stopnia. W pielgrzymce pracownikom kolei towarzyszył ks. Ireneusz Tatura, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Katowicach-Brynowie, w której przechowywane będą relikwie. - Uroczyste wprowadzenie relikwii planujemy na 20. listopada, kiedy przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego - przewiduje proboszcz.

Więcej o pielgrzymce w nr 41 katowickiego dodatku GN.

Uczestnicy pielgrzymki   Uczestnicy pielgrzymki Marta Sudnik-Paluch/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama