Nowy numer 24/2018 Archiwum

Tylko dla nocnych marków

Ponad 20 spektakli. Plus warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy. To wszystko i jeszcze więcej na najdłużej nocy w roku w teatrach Metropolii Silesia

Specjalny autobus kursował pomiędzy wszystkimi 13 punktami, które zgłosiły swój udział w trzeciej Metropolitalnej Nocy Teatrów (MNT). Dzięki temu podróże głodnych wrażeń teatralnych mieszkańców Śląska trwały do późnych godzin nocnych. - To jest nasz trzeci przystanek - tłumaczyła w Centrum Kultury Katowice Katarzyna Tobór-Osadnik. - Wcześniej byłyśmy m.in. w Operze Śląskiej. Tam podobały nam się przymiarki kostiumów - opowiadały z entuzjazmem Julia Osadnik i jej koleżanka Wiktoria Komandor.

Na uczestników MNT czekała cała masa atrakcji - spektakle teatralne, koncerty i wystawy. Szczególny charakter miała noc w Centrum Kultury Katowice. W jego budynku funkcjonuje wiele instytucji kulturalnych, m.in. Teatr Korez i Centrum Scenografii Polskiej. - Jesteśmy jedyną jednostką, która nie jest teatrem i włączyła się w tę inicjatywę. I dodatkowo przygotowaliśmy premierowy spektakl "Wunschpunsch" - zauważa Adam Kowalski, dyrektor CSP. 

Frekwencja na poszczególnych wydarzeniach może nie była ogromna, ale trzeba przyznać, że uczestnicy dopisali. Na nocną podróż po teatrach zdecydowało się całkiem sporo osób.

Więcej o Metropolitalnej Nocy Teatrów przeczytasz w kolejnym numerze katowickiego "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama