Nowy numer 2/2021 Archiwum

Złoty kwadrans

Już od 20 września zmieniają się rozkłady jazdy i trasy tramwajów.

Już od 20 września w Katowicach rozpocznie się kolejna faza przebudowy centrum. – Szacunki specjalistów KZK GOP wskazują, że podróż osób, które do punktu docelowego dojeżdżają przez katowicki Rynek, wydłuży się o 14 minut. Pasażerom, którzy chcą mieć pewność dojechania na czas, sugerujemy od czwartku wychodzenie z domu 20 minut wcześniej niż zazwyczaj – mówi Daniel Muc, rzecznik przebudowy strefy Rondo-Rynek.

W poniedziałek na katowickim Rynku pojawili się informatorzy rozdający ulotki i tłumaczący zawiłości nowego przebiegu tras tramwajów. – Dzięki informacjom w mediach, duża część mieszkańców wie o planowanych zmianach. W sumie rozdamy około 120 tys. ulotek – mówi Grzegorz Domaradzki, jeden z informatorów pracujących na zlecenie katowickiego Urzędu Miasta.

W czwartek 20 września wprowadzona zostanie w centrum Katowic nowa organizacja ruchu tramwajowego. Największe zmiany to wyłączenie ruchu na katowickim Rynku, alei Korfantego i 3 Maja. Spowoduje to zmianę tras wszystkich tramwajów przyjeżdżających do śródmieścia Katowic z: Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich oraz Sosnowca. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama