GN 28/2018 Archiwum

Wypadek na kopalni!

Nad ranem w KWK „Wujek” - Ruch „Śląsk” doszło do wypadku.

Od rana w  KWK „Wujek” - Ruch „Śląsk” trwa akcja ratownicza mająca na celu dotarcie do pracownika przysypanego o godz. 5.35 na skutek obwału skał stropowych. Do zdarzenia doszło podczas prac w wyrobisku na poziomie 850 m.

Na miejscu pracują dwa zastępy ratowników z Ruchu Śląsk, dwa kolejne z Ruchu Wujek stanowią zabezpieczenie. Jest też pogotowie zawałowe z CSRG i Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego z Bytomia. Jak informuje Katowicki Holding Węglowy ok. g. 7.15 ratownicy posunęli się o 1,5 metra i byli w odległości 3 metrów od zasypanego górnika. Z poszkodowanym nie ma kontaktu - to 46-letni doświadczony górnik przodowy, kombajnista, który od 25 lat pracował w kopalni. Akcja ratunkowa trwa.

Wczoraj w  KWK „Wujek” - Ruch „Śląsk” obchodzono rocznicę tragicznego wypadku z 8 września 2009 r. Wtedy doszło do wybuchu metanu ponad kilometr pod ziemią. Śmierć poniosło 20 górników, a blisko 40 zostało rannych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama