Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pamięć nie ginie

Mijają trzy lata od tragicznego wypadku w KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”.

W kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach została odprawiona Msza św. w intencji górników, którzy trzy lata temu zginęli w wypadku w kopalni KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”. Przypomnijmy, że 18 września 2009 r. w kopalni tej doszło do wybuchu metanu ponad kilometr pod ziemią. Śmierć poniosło 20 górników (8 w szpitalach), a prawie 40 odniosło obrażenia. Eucharystii w rocznicę tragedii przewodniczył arcybiskup senior Damian Zimoń, a homilię wygłosił ksiądz proboszcz Jerzy Lisczyk. Abp Zimoń na początku Mszy św. zaznaczył, że w takich chwilach jak ta uświadamiamy sobie naszą pielgrzymkę do domu Ojca.

Do kochłowickiej świątyni, aby modlić się za tragicznie zmarłych, przybyły władze samorządowe, władze Katowickiego Holdingu Węglowego, Zarząd KWK „Wujek” Ruch „Śląsk”, a przede wszystkim rodziny ofiar. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Symfoniczna KHW i chór „Rezonans”. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przybyli pod pomnik znajdujący się na terenie kopalni, aby tam pomodlić się za zmarłych oraz złożyć wieńce i znicze.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama