Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jak zgłosić siebie lub swoją wspólnotę?

Jest kilka sposobów dołączenia do modlących się za synod. Wymieniamy je poniżej.

Indywidualnie można swoją modlitwę zadeklarować w poniższym wątku intencji lub na Facebooku w ramach wirtualnej wspólnoty modlitewnej :-)

Grupy modlące się za synod można zgłaszać przez e-mail (synod@archidiecezja.katowice.pl) lub pocztą tradycyjną (Sekretariat II Synodu Archidiecezji Katowickiej, Kuria Metropolitalna w Katowicach, ul. Jordana 39, skr. poczt. 206, 40-951 Katowice).

Zgłoszenie powinno zawierać: krótką charakterystykę grupy (nazwa, parafia, miejsce, terminy i charakter spotkań, itd.) oraz dane osoby do kontaktu z synodem (co najmniej imię i nazwisko i adres e-mail, w miarę możliwości nr tel.).
 
Jak informuje sekretariat synodu, użyteczna będzie też informacja, które z tych danych można umieścić na stronie internetowej synodu (z zasady nie będziemy publikować danych kontaktowych osób – chyba, że ktoś będzie sobie tego życzył).
 
Pozostaje tylko pytanie: po co się zgłaszać? Tak odpowiadają na to pytanie na oficjalnej stronie synodu:
 
Przy okazji przygotowań do Synodu i trwania jego prac rodzi się szansa, by jedność w modlitwie, która zasadniczo ma duchowy charakter, uzyskała także zewnętrzny wyraz. Dlatego pragniemy zaprosić grupy i wspólnoty modlitewne istniejące w archidiecezji nie tylko do włączenia się w systematyczną modlitwę za dzieło synodalne – o co zresztą serdecznie prosimy – ale także o zgłoszenie nam takiej gotowości.

Zgłoszenie umożliwi przede wszystkim sprawniejszą komunikację pomiędzy sekretariatem synodu a wspólnotami: będzie można na bieżąco i bezpośrednio przekazywać intencje modlitewne. Na stronie internetowej synodu publikowana będzie lista wspólnot, które podjęły modlitwę za synod – wraz z terminami spotkań modlitewnych. Być może zachęci to nowe osoby do włączenia się w modlitwę.
 
 
« 1 »

Zobacz także

 • Tomi
  23.10.2012 10:38
  Ja też!
 • jo_tka
  18.09.2012 10:06
  jo_tka
  Deklaruję codzienną modlitwę o dobre owoce synodu w archidiecezji katowickiej - Joanna

Pokaż wszystkie (2)

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL