GN 45/2019 Archiwum

Film z nagrodą

Śląska dziennikarka i reżyserka filmu „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” z międzynarodowego festiwalu wróciła do Polski z nagrodą.

Podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Chrześcijańskich „Magnificat” w Mińsku na Białorusi film Dagmary Drzazgi „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego. W festiwalu wzięły udział 44 filmy z 16 krajów, m.in. z Kanady, USA, Belgii, Rosji i Azerbejdżanu. Przypomnijmy, że „Bez jednego drzewa drzewa las lasem zostanie” opowiada o tragicznej historii pochodzącego z Chorzowa Starego ks. Jana Machy, który został przez hitlerowców ścięty na gilotynie w Katowicach w 1942 roku. Miał wówczas zaledwie 28 lat. W latach 1941–1945 w katowickim więzieniu odbywały się regularne egzekucje za np. dezercję z Wehrmachtu czy słuchanie londyńskiego radia.

To kolejna nagroda dla filmu Dagmary Drzazgi. W tym roku pierwszą nagrodę w kategorii filmów dokumentalnych obraz ten zdobył także podczas Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2012”. Pisaliśmy o tym w artykule „Nagroda dla śląskiej dziennikarki”. Dagmara Drzazga, na co dzień związana z katowickim oddziałem TVP,  nie tylko wyreżyserowała film, ale również napisała do niego scenariusz. Współproducentem filmu jest archidiecezja katowicka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama