GN 28/2018 Archiwum

Dziś odpust w Piekarach

Najważniejsze sanktuarium archidiecezji katowickiej zaprasza do wspólnego świętowania uroczystości odpustowych.

Od 3 września trwała nowenna do Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Miała ona duchowo przygotować parafian i pielgrzymów do uroczystości odpustowych, rozpoczęła też świętowanie 50-lecia nadania tytułu bazyliki mniejszej piekarskiej świątyni. Tę godność kościołowi w Piekarach Śląskich przyznał papież Jan XXIII. Parafia nosi wezwanie Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja. Przypadający 12 września odpust w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej to uroczystość w całej archidiecezji katowickiej.

Plan uroczystości w bazylice 12 września:

godz. 10.30 - uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego

godz. 13.45 - obchody różańcowe na Kalwarii z obrazem Matki Bożej

godz. 15.00 - Nieszpory maryjne w bazylice połączone z okazjonalnym indywidualnym błogosławieństwem pielgrzymów 

godz. 19.30 - koncert pt. "Najpiękniejsze utwory na klarnet". Wykonawcy: Mateusz Jania - klarnet, Klaudiusz Jania - organy

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama