Nowy numer 3/2021 Archiwum

Synod w sieci

W ramach prac przygotowawczych do II Synodu Archidiecezji Katowickiej powstała specjalna strona internetowa.

Od wtorku 4 września uruchomiona została oficjalna strona internetowa Synodu. Adres strony to: synodkatowice.pl. Można też wpisać nazwę: synod.archidiecezja.katowice.pl.

Przygotowana została także wersja do użytku z urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety) - jest dostępna pod adresem m.synodkatowice.pl (lub synod.archidiecezja.katowice.pl).

Strona zawiera na razie podstawowe informacje o idei Synodu, możliwościach zaangażowania itd. i będzie wzbogacana w miarę postępu prac synodalnych. W najbliższych dniach powinny zostać uruchomione pierwsze fora dyskusyjne oraz możliwość składania ankiet presynodalnych za pośrednictwem odpowiednich formularzy on-line. Strona będzie działać w prowizorycznej szacie graficznej, aż do czasu opracowania projektu identyfikacji wizualnej dla archidiecezji katowickiej. 

Do tej pory, w ramach przygotowania do Synodu, został powołany 21 maja 2012 Zespół Presynodalny. Jego zadaniem jest przeprowadzenie prac przygotowawczych Synodu: zwłaszcza ustalenie ilości, zakresu prac i składu komisji Synodu. Natomiast 27 sierpnia rozesłana została ankieta presynodalna, która ma pomóc w ustaleniu tematów, którymi Synod powinien się zająć.

Otwarcie Synodu nastąpi najprawdopodobniej w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25. listopada br. w katowickiej katedrze.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama