Nowy numer 22/2023 Archiwum

O mądrość i światło Bożego Ducha

Wystartowała ankieta presynodalna - do 22 września mają spłynąć odpowiedzi. Kolejny krok, to wybór tematów, przewodniczących i składu komisji synodalnych. Prowizoryczny Sekretariat Synodu prosi o modlitwę.

O mądrość i światło Bożego Ducha   Wystartowała ankieta presynodalna - do 22 września mają spłynąć odpowiedzi. Kolejny krok, to wybór tematów, przewodniczących i składu komisji synodalnych. Prowizoryczny Sekretariat Synodu prosi o modlitwę.

Najistotniejsze obecnie intencje to:

  • o mądrość i światło Bożego Ducha dla tych, którzy będą uczestniczyć w pierwszej turze konsultacji (ankiety presynodalne);
  • za Zespół Presynodalny: o mądry wybór tematyki Synodu;
  • o trafne decyzje personalne (moderator modlitwy Synodu, przewodniczący i członkowie komisji tematycznych, członkowie komisji głównych);
  • dla wszystkich w archidiecezji o odrobinę wiary, że Synod może przynieść trwałe owoce.

Stale też prosimy o modlitwę za osoby pracujące przy organizacji Synodu: o umiejętność rozeznawania prowadzenia Ducha.

***

Przy okazji przygotowań do Synodu i trwania jego prac rodzi się szansa, by jedność w modlitwie, która zasadniczo ma duchowy charakter, uzyskała także zewnętrzny wyraz - czytamy na stronie Synodu. Dlatego pragniemy zaprosić grupy i wspólnoty modlitewne istniejące w archidiecezji nie tylko do włączenia się w systematyczną modlitwę za dzieło synodalne, ale także o zgłoszenie nam takiej gotowości.

Zgłoszenie umożliwi przede wszystkim sprawniejszą komunikację pomiędzy sekretariatem synodu a wspólnotami: będzie można na bieżąco i bezpośrednio przekazywać intencje modlitewne. Na stronie internetowej synodu publikowana będzie lista wspólnot, które podjęły modlitwę za synod – wraz z terminami spotkań modlitewnych. Być może zachęci to nowe osoby do włączenia się w modlitwę.

Zgłoszenia można dokonać przez e-mail (synod@archidiecezja.katowice.pl) lub pocztą tradycyjną (Sekretariat II Synodu Archidiecezji Katowickiej, Kuria Metropolitalna w Katowicach, ul. Jordana 39, skr. poczt. 206, 40-951 Katowice).

Zgłoszenie powinno zawierać: krótką charakterystykę grupy (nazwa, parafia, miejsce, terminy i charakter spotkań, itd.) oraz dane osoby do kontaktu z synodem (co najmniej imię i nazwisko i adres e-mail, w miarę możliwości nr tel.). Użyteczna będzie też informacja, które z tych danych można umieścić na stronie internetowej synodu (z zasady nie będziemy publikować danych kontaktowych osób – chyba, że ktoś będzie sobie tego życzył).
 

Listę wspólnot, które zgłosiły wolę modlitwy za Synod można znaleźć TUTAJ

Modlitwę za Synod można też zadeklarować w naszym wątku intencji (przekażemy :-) ) lub na Facebooku

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast