Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nikogo nie opuścił!

– Nie wolno dzielić wiernych na prawdziwych Ślązaków i obcych – usłyszało ponad pół tysiąca księży od abp. Skworca. Modlili się wspólnie w katedrze Chrystusa Króla.

Modlitwa w katowickiej katedrze zjednoczyła biskupów, kapłanów i świeckich. Spośród ok. 1200 księży posługujących w naszej archidiecezji przyjechało prawie 550. Pozostali spełniali obowiązki duszpasterskie w parafiach. Zgromadzeni w krypcie katedry śpiewem do Ducha Świętego rozpoczęli modlitwę. Słowo wstępne wygłosił abp Wiktor Skworc, który zauważył, że wierni też powinni modlić się o uświęcenie swoich duszpasterzy. Jak powiedział, Kościół naucza prawdy, która nie jest zgodna z opinią większości. Niesie też nadzieję, wskazując na Jezusa Chrystusa. Odwołując się do 90. rocznicy przyłączenia Śląska do Polski, wskazał też, że dzisiaj Kościół również jest otwarty na wszystkie grupy narodowe. – Kościół nie opuścił Ślązaków, jak to niektórzy sugerują; nie opuścił Polaków, nie opuścił migrantów, którzy na Śląsku budowali od lat 60. ub. wieku swoją nową, małą ojczyznę – mówił metropolita.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama