Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śmierć pod ziemią

Jeden górnik zginął, a drugi został lekko ranny w wypadku, który wydarzył się nad ranem 765 metrów pod ziemią w KWK Murcki-Staszic.

Jak poinformował Katowicki Holding Węglowy, o godz. 3.50 rano w KWK Murcki-Staszic Ruch Staszic, na poziomie 720 (ok. 765 m od poziomu ziemi) doszło do śmiertelnego wypadku. Podczas przebudowy przekopu wentylacyjnego (wykonywania tzw. wykładki stropu) oderwała się łata - cienka warstwa węgla pozostająca pod stropem - spadając na dwóch pracowników. - Koledzy z brygady natychmiast wyciągnęli przysypanych górników - powiedział Wojciech Jaros, rzecznik KHW. Mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, o 4.50 lekarz stwierdził zgon jednego z nich. Drugi z pracowników doznał tylko lekkich obrażeń. Górnik, który zginął od 24 lat pracował w kopalni. Miał 43 lata, był żonaty i osierocił  troje dzieci.

Przyczyny tragicznego zdarzenia zbada komisja powołana przez Urząd Górniczy. Znajdą się w niej również przedstawiciele KWK Murcki-Staszic i Holdingu. To w tym roku druga śmiertelna ofiara w tej kopalni, 18 - w kopalniach węgla kamiennego i 23 - w całym polskim górnictwie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama