GN 24/2018 Archiwum

Nie ma solidarności bez uczciwości

Współczesna Polska potrzebuje przywrócenia zawłaszczonej przez biurokrację wolności gospodarczej! - powiedział abp Skworc.

Arcybiskup Wiktor Skworc przewodniczył Mszy świętej z okazji 32. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich. - Współczesna Polska potrzebuje ludzi solidarnych, bo potrzebuje gruntownej odnowy moralnej, uporządkowania prawa i przywrócenia zawłaszczonej przez biurokrację wolności gospodarczej! - ocenił. Wezwał też do przywrócenia świątecznego charakteru niedzieli. - W przeszłości wołaliśmy: „Nie ma wolności bez solidarności”, a potem: „Nie ma solidarności bez miłości”. Teraz, w kontekście powszechnego wołania o odnowę Rzeczpospolitej, trzeba wołać: „Nie ma solidarności, bez uczciwości!” - podkreślił na obchodach w Jastrzębiu.

Według abp. Skworca „Solidarność” 32 lata później nie jest, jak niektórzy sądzą, muzealnym eksponatem, wzniosłym ideałem pokrytym kurzem historii i prozy życia. - Nie, solidarność to aktualne, głęboko ewangeliczne wezwanie i zadanie do pilnego podjęcia. Czas solidarności się nie skończył, co więcej: staje się pilnie potrzebna, kiedy do bram naszego kraju puka coraz natarczywiej kryzys i jego pochodne – mówił abp Skworc - Pamiętajcie, że solidarność to nie zamknięta karta historii, a karta do codziennego zapisywania troską o człowieka, solidarnością z każdym bliźnim – stwierdził.

W obchodach miał wziąć udział wicepremier Waldemar Pawlak, który dotarł już nawet w poniedziałek na Górny Śląsk. Na wieczorną uroczystość w Jastrzębiu jednak nie dojechał, tłumacząc, że musiał wracać do Warszawy na nieformalne posiedzenie rządu w sprawie budżetu. Wystosował tylko pozdrowienia do uczestników obchodów pozdrowienia.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama