GN 43/2020 Archiwum

Oazowicze się spotkają

Blisko 3,5 tysiąca uczestników letnich rekolekcji oazowych wybiera się w niedzielę do Katowic.

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbędzie się w niedzielę 2 września w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Mszę świętą zaplanowano na godzinę 14, ale już pół godziny wcześniej rozpocznie się tam wspólna modlitwa. Spodziewani są młodzież i członkowie Domowego Kościoła (czyli oazy rodzin) z całej archidiecezji katowickiej.

Doroczny Dzień Wspólnoty w katedrze to dla oazowiczów także okazja do spotkania z przyjaciółmi, których poznali na letnich rekolekcjach. W tym roku wzięło w nich udział prawie 3,5 tysiąca ludzi: 2600 uczestników, 600 animatorów i 50 księży. Wszyscy oni wybierają się do katedry. Po wspólnym wielbieniu Boga na Mszy świętej przejdą na dalsze świętowanie do ogrodów Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Mszy świętej o godz. 14 ma przewodniczyć arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Na stronie "Gościa Katowickiego" zamieścimy w niedzielę 2 września relację z Dnia Wspólnoty, skierowaną do oazowiczów homilię arcybiskupa oraz galerię ze zdjęciami.

 

O Dniu Wspólnoty mówi Aleksander Bańka, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej ASI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama