Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tylko w Tychach

Dla wielu to nie do pomyślenia, ale nie w Tychach. Pociągi zastąpią autobusy miejskie na trasie do stolicy województwa. Niemożliwe? A jednak już od 1 września tak będzie.

Równo z rozpoczęciem nowego roku szkolnego otwarte zostaną 4 nowe przystanki na trasie, którą jeździ Szybka Kolej Regionalna (SKR): Tychy Lodowisko, Grota-Roweckiego, Aleja Bielska, Tychy Zachodnie. Uzupełnią one dotychczasową sieć stacji kolejowych. Miesiąc później znikną z rozkładu jazdy autobusy linii E1 oraz 400. Na początku pociągi będą jeździć co pół godziny. Docelowo co 20 minut. Ile będą kosztować bilety? Niewiele, bo już za 3,60 zł będzie można dojechać autobusem do stacji i potem dalej, z tym samym biletem, pociągiem SKR do Katowic. W niedalekiej przyszłości miasto zbuduje dwa wielopoziomowe parkingi przy przystanku Tychy Lodowisko oraz przy dotychczasowym dworcu PKP. Na nowych przystankach już widać zamontowane windy dla niepełnosprawnych, automaty biletowe i system monitoringu.

Od 2008 roku przez dwa lata na trasie SKR z Katowic do stacji Tychy Miasto jeździły nowe elfy. Obecnie obsługują ją jednak stare składy.

Tylko w Tychach   Tory kolejowe biegną przez środek miasta ks. Paweł Łazarski/GN Tylko w Tychach   Rozkład jazdy pociągów będzie uwzględniany przy planowaniu kursów komunikacji miejskiej ks. Paweł Łazarski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama