Nowy numer 48/2023 Archiwum

Z muszelką na szyi

Pątnicy z Katowic i Chorzowa wyjdą z trzech kościołów, aby potem spotkać się na chorzowskim rynku i dalej razem iść do Piekar.

W środę 29 sierpnia uczniowie i nauczyciele już po raz drugi pójdą w pielgrzymce do Piekar Śląskich prosić o dobry rok szkolny. Jak mówi Paweł Orenowicz, katowiczanin i tegoroczny absolwent chorzowskiego „Słowaka”, w pielgrzymce biorą udział także wykładowcy i studenci. - Rok temu szedłem, aby prosić o dobry, nowy rok szkolny i zdanie matury. Teraz idę w intencji nowego, pierwszego dla mnie, roku akademickiego - dodaje Paweł. Pielgrzymi otrzymają pamiątkowe muszle do zawieszenia na szyi oraz specjalne pielgrzymie paszporty wielokrotnego użytku.

Tegoroczna pielgrzymka połączy mieszkańców Katowic i Chorzowa. Sprzed kościoła na Górnym Osiedlu Tysiąclecia grupa wyruszy o godz. 6.30. Idący w tym roku po raz pierwszy pątnicy z Chorzowa, wyjdą z parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie-Starym o 6.40, a z parafii św. Jadwigi w Chorzowie o 7.00. Wszystkie grupy spotkają się na chorzowskim rynku, aby wspólnie iść dalej do piekarskiego sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Msza św. w bazylice piekarskiej będzie o godz. 10.00. Po krótkiej przerwie na poczęstunek będzie czas na zwiedzanie bazyliki, wspólny śpiew i modlitwę na rajskim placu. Pielgrzymi wrócą autobusami komunikacji miejskiej w godzinach popołudniowych.

Jak mówi ks. Krzysztof Nowrot, organizator akcji, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą przez trud wspólnego marszu wyprosić za wstawiennictwem Matki Bożej błogosławieństwo na kolejny rok szkolny, akademicki i formacyjny. Aby wziąć udział w pielgrzymce, wystarczy przyjść parę chwil przed wyjściem pod jeden z trzech kościołów, by się zapisać i dołączyć do grona pątników.

Z muszelką na szyi  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy