Reklama

Maryja i pątniczki

- Nie rezygnujcie z modlitwy każdego dnia. Nie rezygnujcie z lektury świętego Pisma! - apelował w homilii w Piekarach biskup gliwicki Jan Kopiec.

O naśladowaniu Maryi w naszym XXI wieku mówił uczestniczkom Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich tegoroczny kaznodzieja, biskup gliwicki Jan Kopiec. Mówił też o odważnych kobietach w historii, o władczyniach starożytnego Egiptu, o starotestamentowych Judycie, Esterze i Deborze, o świętych kobietach średniowiecza (m.in. Jadwidze Śląskiej). - Przecież to wy, kobiety, przyczyniacie się do tego, żeby ludzka rodzina rosła, wzrastała i czuła się na tej ziemi bezpiecznie – powiedział. Nawiązywał do „Tak”, które Maryja wypowiedziała przy Zwiastowaniu. - Gdyby nie wasze, często odważne decyzje, dzisiejszego społeczeństwa by nie było i jakiegokolwiek zadania na tym świecie nie bylibyśmy w stanie wypełnić – stwierdził.

Mówił również o Zwiastowaniu i o zadaniu stworzenia rodziny, które otrzymała przy nim Maryja. Wsparcie dla niej przyszło ze strony wiary – ciągle pogłębianej i pielęgnowanej.

- Przyjmijcie zaproszenie, żebyście nie zapominały o czymś, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza dla nas, którzy wpatrzeni jesteśmy w Jezusa Chrystusa i Jego matkę, Maryję. Nie rezygnujcie z modlitwy każdego dnia. Nie rezygnujcie z lektury świętego Pisma, w którym znajdziemy wskazanie, jak być mądrym człowiekiem na tej ziemi. Nie uczcie się i nie przyzwyczajajcie, by rozmawiać w sposób urągający ludzkiej godności i ludzkiemu zapotrzebowaniu na uśmiech i na szczęście. Tego wam z całego serca życzę - usłyszały kobiety od bp. Jana Kopca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..