Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zaproszenie do Rud Raciborskich

Minęło 20 lat od ustanowienia metropolii górnośląskiej - mamy za co być wdzięczni

Metropolitalny charakter będzie miało patronalne święto dawnej cysterskiej świątyni w Rudach Raciborskich w diecezji gliwickiej, obchodzone w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w środę, 15 sierpnia br.

W zaproszeniu do udziału w tych uroczystościach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc poinformował, że rangę wydarzeń metropolitalnych będą miały następujące pielgrzymkowe spotkania w trzech tworzących metropolię katowicką (górnośląską) diecezjach:

- pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej w Piekarach Śląskich

- obchody święta Podwyższenia Krzyża św. na Górze św. Anny w diecezji opolskiej

- patronalne święto dawnej cysterskiej świątyni w Rudach Raciborskich w diecezji gliwickiej, obchodzone w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszając wiernych archidiecezji katowickiej do Rud metropolita katowicki napisał m. in.: „Dziecięce zawierzenie Maryi – Matce Jezusa Chrystusa, wyrażane w maryjnych sanktuariach naszej archidiecezji – na czele z sanktuarium w Piekarach Śląskich – pragniemy wzbogacić kultem Maryi Wniebowziętej, którą przed wiekami Ojcowie Cystersi z Rud Raciborskich wybrali na swoją duchową Przewodniczkę. W rudzkim obrazie Maryja odbiera cześć jako Matka Pokorna, usuwająca się i stojąca w cieniu. Na zawsze jednak pozostanie Królową, której nawet nasze złote korony nie są w stanie dodać blasku, bo Ona ma go w sobie samej. Oddajemy Jej więc cześć po to, abyśmy stawali się godniejsi Jej miłości i okazywanej nam duchowej bliskości i pomocy”.

Zaproszenia do powierzonych sobie wiernych wystosowali też biskupi gliwicki i opolski.

Abp Wiktor Skworc zaprasza do Rud Raciborskich ASI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama