Nowy numer 15/2024 Archiwum

Upadłe wakacje

Firma Mati World Holidays poinformowała dziś Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego o utraceniu płynności finansowej.

Prezes chorzowskiego biura podróży zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o pomoc w ściągnięciu klientów firmy do Polski. W przesłanym mailu napisał: „Po zapoznaniu się z bieżącą sytuacją dotyczącą powrotu klientów z Hurgady informujemy, że nie jesteśmy w stanie dalej kontynuować procedury powrotu. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, niestety dłużej nie możemy zwlekać narażając klientów na kolejne stresy związane z ich powrotem do kraju.”

Biuro swoją decyzję uzasadnia m.in. bankructwem linii lotniczej, błędami u egipskiego operatora oraz znaczącymi brakami płatności ze strony agentów biura. „W przeciągu 2 tygodni złożymy stosowne dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego o postawienie firmy w stan upadłości” – czytamy w komunikacie.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rozpoczął już przygotowania do zapewnienia powrotu klientów biura do kraju. W chwili obecnej trwa zbieranie informacji nt. liczby klientów biura w pozostających w Egipcie i Tunezji.

Firma Mati World Holidays Sp. z o. o. figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystyki prowadzonym przez marszałka województwa. Wpis w Rejestrze to dla turysty gwarancja sprawnego powrotu do kraju w wypadku problemów finansowych biura. Marszałek uruchamia wtedy środki na organizację transportu, które znajdują się na koncie gwarancyjnym danej firmy. Kwota gwarancyjna Mati World Holidays wynosi ok. 57 tys. euro.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy